organizacja dnia ?

właściwa organizacja dnia ?

kiedyś byłem w tym bardzo dobry – potrafiłem się odpowiednio zorganizować, zorganizować każdy dzień i zrobić wszystko co zaplanowałem. planowałem w każdą niedzielę nadchodzący tydzień. każdego dnia robiłem wszystko co sobie zaplanowałem plus robiłem to co mogę zrobić z następnego dnia. każdego ranka sprawdzałem swoją listę i robiłem po kolei rzeczy z listy. każdego wieczoru widziałem ile rzeczy zrobiłem i co z tego mam i jak wiele potrafię zrobić. to było bardzo motywujące.

wtedy życie było zorganizowane. miałem kontrolę nad wszystkim wszystko byłem w stanie przewidzieć i żyło mi się spokojnie nudno rutynowo. ale z rezultatami w każdej dziedzinie.

od jakiegoś czasu ciężko mi pozostać zorganizowanym. czuję że jest za dużo rzeczy które chcę zrobić. rzeczy które mogę zrobić i rzeczy które muszę zrobić. jest jeszcze mnóstwo rzeczy które chciałbym zrobić, rzeczy których nie chcę zrobić i całą masa innych rzeczy spraw obowiązków. teraz z pomocą bloga ma na dzieję że uda mi się wrócić do zorganizowanego trybu ^^

od czego chcę zacząć moją samo organizację dnia ?

myślę że muszę ( i chcę) znowu spisywać wszystkie plany i zadania – nie w zeszytach ale online. ciekawe czy jest jakaś wtyczka z check listą. była by przydatna. na pewno moja organizacja dnia stanie się lepsza. wzrośnie poziom porządku oraz celowości.

właściwie wiem co mi przeszkadza. prowadzę teraz luźny tryb życia i siedzę w domu. dlatego gdy pojawia się jakieś zadanie a ja mam na to ochotę to to robię. albo gdy nie chce mi się to nie robię czegoś. a to sprowadza się do tego że robi mi się natłok zadań które odkładam bo mam coś innego „ważniejszego” albo „przyjemniejszego” do zrobienia.

// chyba powinienem zacząć używać dużych liter ;] chyba by ładniej było i może trochę bardziej zrozumiale również pewne słowa mógłbym odpowiednio podkreślać – ale zacznę to robić od następnego postu ^^

więc wniosek aby lepiej się zorganizować muszę wrócić do organizacji każdego dnia od podstaw. kiedyś korzystałem ze strony – simpleology.com nawet chciałem coś podobnego zrobić ale za dużo miałem wtedy do zrobienia. może to mój błąd ^^ może , ale wtedy nie było by mnie w takiej formie „w” teraz.

organizacja dnia jest ważna – myślę że w ramach powtórzenia zrobię pełne tłumaczenie całego ebooka jaki miałem z simpleology. gdyż naprawdę były to wartościowe informacje i krok po kroku opisany proces organizacji! ( ale nie teraz 😉 )

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.