Pelargonia rabatowa – czas pielęgnacji

Pelargonia rabatowa – czas pielęgnacji.

Dzisiaj chciałem odpocząć po pracy w przyjemny sposób, więc zabrałem się za przerośniętą zaniedbaną pelargonię rabatową – Pelargonium hortorum,  a przy okazji obejrzałem „I, Frankenstein” 😉 Trochę ponad film (czyli ponad 1,5h ) spędziłem na porządkowaniu tej roślinki.

Na początku był chaos… a po chwili sterta odnóżek.

Kilka tygodni temu porządkowałem inną pelargonię i tylko 4 roślinki się nie przyjęły – te najmniejsze 😉 nawet z łodyg które wsadziłem do wody coś wyrosło.  Tym razem darowałem sobie aż tak dokładne zbieranie roślinek… i tak nie wiem co z nimi potem zrobię ^^ a już dawno mi brakuje parapetu.

Jeszcze raz. Był wielki krzak i chaos, potem chaos i sterta odnóżek 🙂 kolejny etap to sortowanie odnóżek i sadzenie. Małe do muszelek duże po 3 do doniczek.

Galeria:

PS1. Zdjęcia mało wyraźne bo słabe światło i aparat w telefonie jednak trochę za słaby jest. Jak się rozwiną to zrobię ładniejsze zdjęcia.

PS2. Długiej historii muszelek i ślimaków nie będę teraz omawiał. Jeszcze kiedyś do tego wrócę, wtedy wrzucę tu link do pozyskiwania muszelek ^^ może nawet filmiki opublikuję.

PS3. Ta galeria się nie sprawdza tak jak powinna, muszę to zmienić jak i cały wygląd strony, ale spokojnie to później 😉

Bonus: Kot

Kot Sheldon w zlewie

Kot Sheldon w zlewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.