Praktyczne kształcenie myślenia – Rudolf Steiner

Praktyczne kształcenie myślenia – Rudolf Steiner

Praktyczne kształcenie myślenia

Praktyczne kształcenie myślenia

? Chciałem sprawdzić tą książkę i mieć co czytać w autobusie,  czy myślenie praktyczne skłania się do robienia rzeczy, jak kształtować myśli ?

-> Książka okazała się pomocna. Mówiła o myśleniu rzeczowym i rozumieniu poprzez obserwację. Ważne by nie spieszyć się z osadami i prognozowaniem. W naturze istnieje cykliczność i mnóstwo jest zależności których nie rozumiemy, np. sąsiad może coś zrobić dzisiaj ze względu na coś co będzie robił za 2 dni.

! Utwierdza mnie ta książka w przekonaniu, że informacje są najwazniejsze do poznania zjawiska, wyciąganie wniosków powinno być wolne. Nie mylić przyczyny ze skutkiem (upadek z drzewa)

Antropozofia” – mądrość o człowieku

 

PS. Powyższa notka o książce „Praktyczne kształcenie myślenia” pochodzi z dnia 20.02.2012. przepisuję jak zapisałem bez poprawiania tekstu. dlatego pełno jest skrótów myślowych które dla mnie coś znaczyły w danym czasie. W niektórych momentach sam nie wiem o co mi tak naprawdę mogło chodzić. objaśnienie symboli: ? – pytania jakie przed sobą stawiałem, co skłoniło mnie do przeczytania tej książki. -> strzałka wnioskowa, mogła być => wynika z tego. ale to dalej jakaś konsekwencja przeczytania. ! to moment „Aha!”. Wersja ebook, a raczej .txt skopiowany do telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.