Zabawa w gimpie

Dzisiaj po porażkach z importowaniem projektów w Androidzie, postanowiłem się trochę pobawić w GIMPie. Dawno z tego programu nie korzystałem – prawie nic nie pamiętam ze szkolenia na którym kiedyś byłem. A dzisiaj postanowiłem tam zajrzeć ponieważ koleżanka mnie poprosiła żebym jej pokazał jak usunąć białe tło albo jak zrobić przezroczyste tło.

Przezroczyste tło można zrobić bez problemu już podczas tworzenia nowego pliku: w zaawansowanych opcjach należy wybrać przezroczyste tło 🙂

Doszedłem również jak usunąć tło z już istniejącego obrazka, co też okazało się bardzo proste. Nawet znalazłem świetny filmik który to w prosty sposób pokazuje:

bardzo prosty filmik, przy regularnych kształtach to wystarczy.

Później po pierwszym sukcesie gnałem dalej, żeby się czegoś nauczyć i wykorzystać momentum! To już ciekawszy i trochę trudniejszy tutorial jak zmienić kolor oczu ^^ bardzo mi się spodobał:

W trakcie przeglądania przypomniałem sobie że aby zaznaczyć klika obszarów należy przytrzymać „shift” i klikać na obszary do zaznaczenia. Przybliżać/oddalać można trzymając „ctrl” + „+”/”-” lub „ctrl” + scroll w myszce. Aby zmienić wielkość gumki należy kliknąć na pędzel 2 razy i zwiększyć promień, pamiętając by wrócić do używania już powiększonej gumki 🙂

Na filmiku przerobione zostało oko … na początku chciałem też przerobić oko ale potem doszedłem do wniosku, że lepiej do czegoś innego zaaplikować tą wiedzę… przebrałem Jessicę Biel 😀 (btw. jak przeczytałem tekst pod obrazkiem zaśmiałem się ^^ )

niby nic a cieszy że się udało ^^ małymi kroczkami i w grafice coś sam dam radę zdziałać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.