zainstalowane wtyczki wp 01

ten blog jest postawiony na WP. uważam że to bardzo dobra platforma do blogowania. właściwie jedyna której używam. dlatego że łatwo znaleźć potrzebne wtyczki. łatwo można zmieniać ustawienia i wyszukać odpowiednie motywy.

chyba największą zaletą wordpress’a są wtyczki. naprawdę mnóstwo wtyczek o różnych możliwościach i różnej funkcjonalności. ten post powstał po to bym mógł opisać zestaw wtyczek które używam i które chcę przetestować.

1. nowa wtyczka w moim zestawie to „Yoast WordPress SEO” jeszcze nie wiem jak dobrze będzie działać ten plug-in ale mam duże nadzieje. do tej pory korzystałem z All in one SEO. do którego się przyzwyczaiłem ale zmiany są dobre 🙂 już widzę ciekawą opcję podgląd wyników wyszukiwania. zmieniając to można bardzo wpłynąć na odwiedziny z sieci wyszukiwania.
w all in one SEO można było edytować pola meta, ale bez podglądu , co do ustawień jak ma wtyczka działać nic w przy tamtym plug-inie nie robiłem. natomiast teraz widzę dużo możliwości i wprowadzenie jak zacząć zmieniać ustawienia. chyba potem opiszę dokładniej działanie tej wtyczki jak już przejdę przez tutorial ^^

2. Akismet – wtyczka do blokowania niechcianych komentarzy i nie tylko, jest to domyślnie zainstalowana wtyczka trzeba tylko podać swój klucz API Askimenta. wystarczy raz się zarejestrować na podanej w ustawieniach stronie i można korzystać z klucza przy każdej instalacji nowego blogu.

3. All in one Favicon – wtyczka generująca i dodająca faviconkę, jeszcze nie korzystałem bo nie mogę się zdecydować co wybrać. wybrałem ten plug-in bo wyczytałem że ma możliwość generacji favicony, ale to nei prawda bo jedynie wskazuje na linki gdzie można coś takiego zrobić 🙂 w sumie to i tak dobrze bo wszystko będzie w 1 miejscu 🙂

przerwa na herbatę ;] po herbacie opiszę kolejne wtyczki WP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.